Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie - Spotkanie licealistów z autorem „BOŻnicy. Biblioteki Ożarowa Żydowskiego”

Spotkanie licealistów z autorem „BOŻnicy. Biblioteki Ożarowa Żydowskiego”

28 października, w przededniu promocji książki Hillela Adlera pod redakcją Łukasza Rzepki "Ożarów. Wspomnienia o wymarłym żydowskim miasteczku" odwiedził naszą szkołę pomysłodawca i koordynator projektu i serii książek BOŻnica. Biblioteka Ożarowa Żydowskiego. Uczniowie liceum mieli szansę uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu, bo takie są zawsze spotkania z panem Łukaszem Rzepką - opiekunem pamięci i liderem dialogu między współczesnością i historią Ożarowa.

Pan Łukasz, absolwent naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, podziękował licealistom za ich prace porządkowe na cmentarzu żydowskim i obdarował wszystkich 2. tomem serii „BOŻnica” - "Wspomnieniami" Ben Ziona Wacholdera. Jego opowieść o historii społeczności żydowskiej w naszym mieście, wzbogacona unikatowymi fotografiami i pamiątkami (drejdle , obrączka, koperta wysłana w 1940 z Ożarowa) pochłonęła bez reszty uwagę słuchaczy.

Nasz gość otrzymał dyplom "PRZYJACIELA SZKOŁY" z dedykacją za „ogromny wkład w lokalną społeczność, budowanie mostów pomiędzy przeszłością a teraźniejszością oraz za inspirację, którą niesie młodym pokoleniom”.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-10-29 13:18przez:
Opublikowano:2023-10-29 13:22przez: Edyta Kielin-Kowalska
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Odwiedziny:64

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.