Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie - Aktualności

Aktualności

Artykuły

 • MATURZYŚCI Z "SZYLKI" ZADOWOLENI Z WYNIKÓW wyróżnione

  We wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów maturalnych. Liceum Ogólnokształcące w ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie może poszczycić się 100% zdawalnością z matematyki oraz języka angielskiego. Matura z języka polskiego okazała się w tym roku wyjątkowo trudna – żadna szkoła z powiatu opatowskiego nie osiągnęła 100% zdawalności z tego przedmiotu.

  Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników egzaminu z matematyki. Sumienna praca naszych absolwentów zaowocowała stuprocentową zdawalnością z "królowej nauk". Średni wynik naszej młodzieży na poziomie podstawowym to 71% - znacznie wyżej niż kraj (63%), województwo (67%) i powiat (64%). Co więcej, jesteśmy jedynym liceum w powiecie, w którym wszyscy uczniowie zdali egzamin z matematyki! Przygotowując się do matury, nasi licealiści brali udział w pilotażowym programie "Matematyka bez poprawki", który cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Jak widać, systematyczna praca oraz zaangażowanie to klucz do sukcesu maturalnego.

  Absolwenci "Szylki" doskonale posługują się językiem angielskim, co będzie ich wielkim atutem we współczesnym zglobalizowanym świecie oraz ułatwi karierę zawodową. Dwoje naszych maturzystów uzyskało maksymalny wynik 100% z matury na poziomie podstawowym. Średni wynik z języka angielskiego wyniósł 90% (średnia w Polsce – 82%, średnia w województwie – 81%, średnia w powiecie – 85%).

  Cieszy nas, że na egzaminach z przedmiotów rozszerzonych nasze wyniki są porównywalne ze średnimi wynikami w Polsce oraz w województwie świętokrzyskim. Na szczególną uwagę zasługuje średni wynik szkoły z wiedzy o społeczeństwie - 62%, to znacznie lepszy rezultat niż średnia krajowa (33%) oraz wojewódzka (35%).

  Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom – pomimo trudności związanych z pandemią oraz zdalnym trybem nauki stanęli na wysokości zadania. Ciężka praca uczniów oraz doświadczenie nauczycieli zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie dojrzałości. Naszym maturzystom życzymy teraz udanego odpoczynku oraz trafnych wyborów dalszej drogi kształcenia. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyliście nasze liceum.

  Czytaj Więcej o: MATURZYŚCI Z "SZYLKI" ZADOWOLENI Z WYNIKÓW
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. EDWARDA SZYLKI W OŻAROWIE - podsumowanie pracy w latach 2017 – 2022  wyróżnione

  Zespół Szkół Ogólnokształcących im Edwarda Szylki w Ożarowie to obecnie w liczbach: 532 uczniów, 63 nauczycieli i 31 pracowników administracji i obsługi. Szkoła podstawowa i samorządowe liceum ogólnokształcące działające w ramach zespołu tworzą największą placówkę oświatową na terenie gminy Ożarów. W ciągu ostatnich 5 lat szkoła rozwija się i odnosi sukcesy w wypełnianiu swoich funkcji: dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Dyrektor Katarzyna Swacha, sprawująca stanowisko od 1.09.2017 roku, dba o wzorową organizację pracy szkoły, integrując nauczycieli wokół nadrzędnego celu, jakim jest dobro ucznia, jego wszechstronny rozwój oraz wspomaganie rodziców w procesie wychowawczym. 

  Potwierdzeniem jakości kształcenia są dobre wyniki, jakie osiągają uczniowie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego na egzaminach zewnętrznych. Wyniki egzaminu ósmoklasisty plasują się na poziomie średnich wyników w województwie i kraju, a liceum ogólnokształcące jest w czołówce szkół średnich powiatu i województwa pod względem wyników egzaminu maturalnego. Liceum dwukrotnie (2020 i 2021) zdobyło tytuł „Brązowej tarczy” w prestiżowym rankingu „Perspektywy”. Uczniowie szkoły podstawowej osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. W bieżącym roku szkolnym na ich koncie znalazły się 2 tytuły laureata (z matematyki i fizyki) oraz 6 finalistów (z fizyki, historii, informatyki, biologii, chemii i języka angielskiego), w ubiegłym roku szkolnym –  3 finalistów (z matematyki, informatyki i historii), a w roku 2020 z historii.  

   

  Czytaj Więcej o: ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. EDWARDA SZYLKI W OŻAROWIE - podsumowanie pracy w latach 2017 – 2022 
 • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 wyróżnione

  Podczas tegorocznej uroczystości nareszcie mogliśmy się spotkać wszyscy razem: uczniowie szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego, rodzice i nauczyciele. Laureaci konkursów i zawodów sportowych odebrali z rąk Burmistrza Ożarowa – Pana Marcina Majchera, Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Elżbiety Osial oraz dyrekcji szkoły – Pań Katarzyny Swachy, Anny Kalety i Edyty Kielin - Kowalskiej nagrody i dyplomy, a uczniowie z najwyższą średnią – świadectwa z wyróżnieniem.
  Gratulujemy wszystkim uczniom wyników i wytrwałości w całorocznym szkolnym maratonie! Rodzicom dziękujemy za współpracę i zaufanie. Życzymy, by zasłużone wakacje były czasem odpoczynku, radości, interesujących podróży i niezapomnianych wrażeń. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach we wrześniu.
  Czytaj Więcej o: UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
 • DZIEŃ OTWARTY LO   wyróżnione

  2 czerwca społeczność naszego liceum gościła ósmoklasistów ze szkół podstawowych w Lasocinie, Pisarach, Janowicach, Ćmielowie i Ożarowie. Spotkanie zainaugurowała dyrektor Katarzyna Swacha, przybliżając profil, dobre tradycje i misję naszego samorządowego liceum. Następnie, goście uczestniczyli w zajęciach, warsztatach i quizach przygotowanych przez uczniów liceum i nauczycieli przedmiotów profilowych: matematyki, geografii, biologii, chemii, języka polskiego, historii i języków obcych. Duch rywalizacji i ciekawe nagrody okazały się skutecznym motywatorem do aktywnego udziału w nauce przez zabawę. Po wizycie w pracowniach wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie amatorzy sportu mogli wziąć udział w meczu siatkówki, a miłośnicy doznań artystycznych wysłuchać piosenek w wykonaniu naszych uzdolnionych wokalnie licealistek. Po aktywnym poranku, na wszystkich czekał poczęstunek.  

   

  Czytaj Więcej o: DZIEŃ OTWARTY LO  
 • DZIEŃ DZIECKA w LO – integracja z Ósmoklasistami   wyróżnione

  „STARSZAKI”, czyli licealiści i kandydaci na przyszłorocznych licealistów, spędzili DZIEŃ DZIECKA w gościnnej altance Świetlicy i Domu Seniora w Sobowie.  

  Integracja przy grillu oraz zabawy przygotowane przez Samorząd Uczniowski LO udowodniły, że nasza młodzież i wychowawczynie mocno pielęgnują w sobie pierwiastek dziecięcy, który daje siłę w pokonywaniu trudów dorosłości. 

  Czytaj Więcej o: DZIEŃ DZIECKA w LO – integracja z Ósmoklasistami  
 • "Młodzież zapobiega pożarom"- eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej wyróżnione

  W Strawczynie, w pięknym otoczeniu przyrody, miejscu narodzin Stefana Żeromskiego, odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Startowali w nim najlepsi uczniowie wyłonieni w etapie powiatowym. Nasz powiat reprezentowała Aleksandra Małecka, uczennica klasy lll a LO w ZSO im. E. Szylki w Ożarowie.

  Czytaj Więcej o: "Młodzież zapobiega pożarom"- eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-08-22 09:31przez:
Opublikowano:2016-08-22 12:29przez:
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Odwiedziny:25282

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.