Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie - Innowacja ,,Czas na klimat!”

Innowacja ,,Czas na klimat!”

Artykuły

 • Innowacja "Czas na klimat"

  Innowacja ,,Czas na klimat!” jest realizowana na lekcjach edukacji ekologiczno-przyrodniczej w klasach piątych szkoły podstawowej w ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę dotyczącą dynamicznych zmian klimatu, które obserwujemy na naszej planecie od drugiej połowy XX wieku. Założeniem programu jest pokazanie zmian klimatu, ich przyczyn oraz skutków dla życia przyrody oraz ludzi na Ziemi. W trakcie zajęć uczniowie przygotowują plakaty, piszą wiersze, wykonują ulotki, opracowują sami tematy lekcji w prezentacjach w Power Point. Uczniowie pod opieką osób dorosłych sadzili drzewa i krzewy, aby zwiększyć ilość produkowanego tlenu i zmniejszyć ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Aktualnie innowacja jest w trakcie realizacji.

  Anna Wilczak

   

   

  Czytaj Więcej o: Innowacja "Czas na klimat"
 • Innowacja "Czas na klimat" - sprawozdanie 2021-2022

  W tym roku szkolnym (w II półroczu) po raz kolejny poprowadzone zostały zajęcia w ramach innowacji: „Czas na klimat!” przeznaczonej dla uczniów klas piątych: 5a i 5b. Na zajęciach omawiano zmiany klimatu na Ziemi – ich przyczyny i skutki oraz sposoby zapobiegania tym zmianom, czym jest Europejski Zielony Ład, czym jest „zielona energia” i jakie jest jej znaczenie dla klimatu Ziemi, czy sadzenie drzew może być sposobem walki ze zmianami klimatu, czym jest susza i jaki ma wpływ na wielkość plonów w Polsce oraz czym jest rozwój małej retencji a także dlaczego wymierają pszczoły, trzmiele i inne pożyteczne owady? W ramach zajęć uczniowie przygotowali w formie plakatów Indywidualne zobowiązania klimatyczne, z których powstały wystawy w salach 11 i 12. Wczesną wiosną (marzec - kwiecień) uczniowie w ramach zajęć sadzili drzewa i krzewy, co zostało przez nich udokumentowane zdjęciami przesłanymi do prowadzącej zajęcia.

  Anna Wilczak

  Czytaj Więcej o: Innowacja "Czas na klimat" - sprawozdanie 2021-2022

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-02-07 21:09przez:
Opublikowano:2022-02-07 13:07przez: Edyta Kielin-Kowalska
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Odwiedziny:620

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.