Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie - MŁODZIEŻOWY SĘDZIA SPORTOWY

MŁODZIEŻOWY SĘDZIA SPORTOWY

Od października 2022r. dwudziestu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie brało udział w pilotażowym programie „Kształcenie animatorów sportu szkolnego” – Młodzieżowy Sędzia Sportowy /MSS/ finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Za koordynację i realizację programu odpowiedzialny był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. W projekcie tym uczestniczyło 9 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego.

 

Młodzi sportowcy przez dwa miesiące pogłębiali swoją wiedzę z zakresu zasad gry oraz przepisów w pice siatkowej. Zostali przygotowani przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Renatę Kołtunowicz – Kaczor oraz p. Grzegorza Witka do organizacji i sędziowania zawodów sportowych organizowanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W dniach 7-9.12.2022r. uczestniczyliśmy w konferencji szkoleniowej w Suchedniowie, gdzie odbyły się treningi, zajęcia praktyczne z sędziowania oraz wykłady z piłki siatkowej. Spotkanie to zakończyło się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym z wybranej gry zespołowej.

Miło nam zakomunikować, że wszyscy uczestnicy projektu pomyślnie zdali egzaminy oraz otrzymali z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty p. Kazimierza Mądzika legitymację młodzieżowego sędziego sportowego z piłki siatkowej, która uprawnia do sędziowania rozgrywek szkolnych na etapie gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia jako sędzia piłki siatkowej (Buczek Krzysztof, Czajkowski Antoni, Gonciarz Mateusz, Grudniewska Wiktoria, Jopek Emilia, Kolasińska Emilia, Kwiatkowska Wiktoria, Kwiatkowski Piotr, Łukaszewska Zuzanna, Madej Aldona, Matusak Karolina, Mądry Mateusz, Osial Weronika, Pacierz Damian, Patyk Natalia, Podolecka Weronika – klasa 4 LO, Góral Zuzanna, Stępień Zuzanna, Tomaszewska Julia, Wójcik Maja – klasa 3 LO).

Renata Kołtunowicz - Kaczor

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-12-27 11:52przez:
Opublikowano:2022-12-27 11:59przez: Edyta Kielin-Kowalska
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Odwiedziny:271

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.