Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie - SPOTKANIA Z ZAWODAMI: PSYCHOLOG  

SPOTKANIA Z ZAWODAMI: PSYCHOLOG  

W przeddzień egzaminów nasi ósmoklasiści uczestniczyli w kolejnym z cyklu spotkań z zawodami, organizowanych przez Samorząd Uczniowski SP. Naszym gościem była pani psycholog Ewelina Iskra, która opowiedziała o swojej drodze do wykonywania tego zawodu i obecnej pracy w Poradni w Ożarowie.  

 

Pani Ewelina zburzyła funkcjonujący w zbiorowej świadomości mit psychologa „kozetkowego”. Wskazała wiele różnych specjalizacji, gdzie psychoterapia jest tylko jednym z możliwych wyborów obok psychologii klinicznej, społecznej i innych. Wymieniła również mnogość potencjalnych miejsc pracy dla absolwentów psychologii: placówki ochrony zdrowia, oświatowe, opieki społecznej, penitencjarnej, firmy doradcze, konsultingowe, szkoleniowe, media i prywatne gabinety.  

Od lat psychologia plasuje się w czołówce najczęściej wybieranych kierunków studiów, co oznacza dużą konkurencję w procesie rekrutacyjnym. Jak podkreślała Pani Ewelina, osoby marzące o pracy psychologa muszą postarać się o jak najlepsze wyniki na maturze lub wybrać płatne studia. Równie ważne jest posiadanie konkretnych predyspozycji: dużej wrażliwości, empatii, sympatii do ludzi, dyskrecji i umiejętność oddzielania pracy od życia osobistego.  

Końcowym wątkiem dzisiejszego spotkania był pakiet porad dotyczących ostatnich chwil przed trzydniowym maratonem egzaminacyjnym. 

Pani Ewelinie dziękujemy za miłe i inspirujące spotkanie. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-24 14:23przez:
Opublikowano:2022-05-24 14:25przez: Edyta Kielin-Kowalska
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Odwiedziny:87

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.