Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie - SZYLKOWI LAUREACI i FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2021/2022

SZYLKOWI LAUREACI i FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2021/2022

 

To był niezaprzeczalnie bardzo dobry rok dla ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie w kuratoryjnych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Zdolności, motywacja i ciężka praca uczniów pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli zaowocowały sukcesami w postaci 2 tytułów laureata oraz 6 finalistów. Ponadto nasi uczniowie zdobyli 1 tytuł laureata i dwa tytuły finalisty w konkursach diecezjalnych. Oto sylwetki sześciorga Wspaniałych, którzy dostarczyli nam powodów do dumy i pięknie zapisali się na kartach Kroniki Szkolnej.

 

Największy sukces należy do MACIEJA BIENIA z klasy 8 d, który został podwójnym laureatem: VI Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki (nauczyciel: p. Danuta Buczek) oraz III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki (nauczyciel: p. Krzysztof Wabik). Jednocześnie Maciek uzyskał drugi wynik z matematyki w całym województwie świętokrzyskim. Poza matematyką i fizyką interesuje się rynkiem kryptowalut. Lubi szachy, kostkę Rubika i gry komputerowe. Planuje kontynuację nauki w liceum na profilu matematyczno - fizyczno - informatycznym.

KRZYSZTOF CIESZKOWSKI z klasy 8 b to rekordzista wśród finalistów. Na swoim koncie ma aż cztery tytuły: III Wojewódzkiego Konkursu z Historii (nauczyciel: p. Joanna Bańka), III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki (nauczyciel: p. Krzysztof Wabik) i III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki (nauczyciel: p. Edyta Kielin - Kowalska). Krzysiek jest również finalistą XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie – Księga Sędziów” (nauczyciel: p. Grażyna Granat). Planuje kontynuować naukę w LO w ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie na profilu matematyczno - geograficznym. Jego marzeniem jest zostać sędzią Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. W wolnych chwilach gra w piłkę nożną, koszykówkę i na instrumentach strunowych oraz zgłębia tajniki historii lokalnej.

ADAM MOLENDA z klasy 8 c to podwójny finalista: III Wojewódzkiego Konkursu z Biologii (nauczyciel: p. Ewa Chrapczyńska) oraz III Wojewódzkiego Konkursu z Chemii (nauczyciel: p. Janusz Sadaj). Oprócz biologii i chemii jest pasjonatem języka angielskiego. Zamierza kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym w klasie biologiczno - chemiczno - matematycznej, a następnie na Uniwersytecie Medycznym. Chciałby zostać chirurgiem medycyny estetycznej lub kardiologiem. Uwielbia seriale Netflixa i jazdę na rowerze.

JAKUB KRAWCZYK z klasy 8 c został finalistą IX Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego (nauczyciel: p. Irmina Podlodowska - Gajek). Kuba chciałby kontynuować naukę w liceum na profilu lingwistycznym lub biologiczno - chemicznym. Na liście jego wymarzonych zawodów znajdują się: mikrobiolog, entomolog, tłumacz i nauczyciel. Ma imponujący zakres zainteresowań: od kultury krajów anglojęzycznych i Dalekiego Wschodu, poprzez astronomię, chemię i entomologię, po gry komputerowe. Lubi zwierzęta i jest pasjonatem i hodowcą owadów.

DOMINIKA KNAPIK z klasy 8 d to laureatka i zdobywczymi 3. miejsca w XIX Diecezjalnej Olimpiadzie Wiedzy Liturgicznej (nauczyciel: p. Grażyna Granat). Dominika zamierza kontynuować naukę w liceum w klasie o profilu biologiczno - chemicznym, a następnie podjąć studia na kierunku lekarskim lub innym kierunku na Uniwersytecie Medycznym. Chciałaby zostać lekarzem okulistą, inżynierem biocybernetyki i inżynierii biomedycznej lub laborantką. Lubi pływać, czytać kryminały i słuchać

muzyki pokolenia swoich rodziców. W wolnych chwilach poszerza wiedzę z zakresu muzyki, literatury i sztuki.

ZUZANNA GORAZDA z klasy 6 b została finalistą XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie - Księga Sędziów” (nauczyciel: p. Justyna Jurys). Jej ulubionym przedmiotem jest język angielski i najbardziej pragnie zostać tłumaczem. Podobają się jej również zawody prawnika lub informatyka, ale chciałaby je pogodzić ze swoją pasją muzyczną. Na zajęciach dodatkowych uczy się tańca, śpiewu i gry na pianinie. Lubi też czytać książki i podróżować.

Gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli! Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów oraz powodzenia w realizacji marzeń i planów!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-17 13:04przez:
Opublikowano:2022-05-17 13:05przez: Edyta Kielin-Kowalska
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Odwiedziny:130

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.